Ми памятаємо – Євген Коновалець (1891-1938)

Коновалець спільно з Романом Дашкевичем та іншими членами Галицько-Буковинського Комітету сформував Галицько-Буковинський Курінь Січових Стрільців, який незабаром перетворився в одну з найбоєздатніших частин Армії Української На­родної Республіки. У 1918 році став командиром УСС. Цього ж року на вимогу німецької влади корпус розпускають, але Коновалець продовжує працювати над організацією загону, девізії і групи Січових Стрільців. З 1919 по 1920 роки Коновалець перебував у польському таборі для військовополонених у Луцьку.

У серпні 1920 р. за безпосередньою участю Коновальця було створено Українську Військову Організацію. Він повернувся до Львова, де очолив Начальну Команду УВО (1921).
З 1922 року і до кінця життя Коновалець був змушений жити в еміграції у Чехо-Словаччині, а згодом в Німеччині, Швейцарії та Італії.
У 1927 році за ініціативою Коновальця на одній з нарад УВО було вирішено створити єдину революційно-політичну організацію, діяльність якої ґрунтувалася б на націоналістичній ідеології та поширювалась на всі українські землі. Таким чином 1929 на Першому Конгресі Українських Націоналістів у Відні було створено Організацію Українських Націоналістів, головою проводу якої було обрано Коновальця. Він організаційно зміцнив УВО та ОУН, установив контакти з політичними колами Німеччини, Великобританії, Литви, Іспанії, Італії та організував українські політично-інформаційні служби в багатьох політичних центрах Європи, залучив до співпраці з ОУН широкі кола української еміграції.
23 травня 1938 р. Коновалець загинув у Роттердамі (Нідерланди) в результаті спецоперації проведеної органами НКВД СРСР. Вбивство Коновальця виконав співробітник НКВС Павло Судоплатов. Він передав в кафе готелю «Атланта» вибухівку, закамуфльовану підривниками НКВС під коробку цукерок з українським орнаментом як подарунок «від друзів». Похований Коновалець на цвинтарі Кросвейк у Роттердамі.

Konovalets_USSKonovalets_1920_Praha Konovalets_Mohyla_roterdam

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *