Ми памятаємо. Андрей Шептицький

 

У 1887 році здійснив мандрівку Російською імперією, під час якої відвідав Київ, Поділля та Москву. Під час другої поїздки до Риму (1888, перша – 1886) та приватної сімейної аудієнції Роман отримав благословення Папи Лева XIII на те, щоб стати василіянином. Цього ж року він повертається до Кракова, де здобуває ступінь доктора права. За кілька років митрополит Андрей знову повернеться сюди, щоб закінчити богословські студії (1892-94).

 

У 1888 році Роман Шетицький складає чернечі обіти в Добромильському монастирі отців Василіян і обирає монаше ім’я Андрей. Наступні три роки (1888-91) він знаходиться у Краківській Єзуїтській обителі, де відвідує університетські курси з філософії та богослов’я. А вже у 1892 році єпископ Юліан Пелеш у Перемишлі висвячує його на священика.

 

У 1899 році імператор Франц Йосиф I номінував Андрея Шептицького на Станіславівського єпископа, а вже за півтори роки у 1900 році був номінований Галицьким митрополитом. Інтронізація відбулася 17 січня 1901 у соборі св. Юра у Львові.

 

З періодом головування Андрея Шептицького пов’язаний розквіт УГКЦ. Він активно займався місіонерською діяльністю та багато подорожував з метою встановлення зв’язків. Активно розбудовував метрополію, відкривав монастир, згромадження та школи. Підтримував діяльність українських культурно-просвітницьких товариств «Просвіта», «Рідна школа», «Сільський господар». Заснована Львівську Богословську Академіяю (1928). Придбано будівлю, в якій розмістилася художня школа Олекси Новаківського, а також майстерня Модеста Сосенка та Осипа Куриласа.

 

Часи німецької та радянської окупації стали найважчим періодом у житті митрополита Андрея. Сила його власний авторитет не дозволила їм заарештувати Шептицького, проте УГКЦ зазнала переслідувань та гонінь. У 1942 році він виступив з пастирським посланням «Не вбий» із закликом примирення українських політичних сил.

 

Передбачаючи наростання репресій проти церкви, Митрополит таємно 22 грудня 1939 висвятив на єпископа свого наступника – ректора Львівської духовної семінарії о. Йосипа Сліпого.

 

Помер Андрей Шептицький 1 листопада 1944 році у Львові і захоронений у крипті собору святого Юра.

 

Shepteckiy_Simja  Sheptyckiy_Majetok  Sheptyckiy_Memorial

Сімя Шептицьких                          Родинний маєток Шептицьких в Прилбичах

 

Sheptyckiy_Monah  Sheptyckiy_Cerkva  Sheptyckiy_Pamyatnek

Монах-василіян     Церква у Прилбичах    о.Андрей та його брату о.Климент

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *