У Польщі 10 тисяч лемків, — результати перепису

Згідно з даними, представленими під час II Демографічного конґресу у Варшаві, лише 2,2% населення Польщі в переписі заявило про свою також непольську національність (зокрема, виключно «іншу ніж польська» – 1,44%).

Кількість виключно «інших ніж польські» декларацій щодо таких самих у переписі десятирічної давнини – збільшилася. Але, певно, могло б бути їх ще більше, якби біля двох мільйонів громадян Польщі під час перепису населення не перебувало за кордоном.

За даними, що їх оприлюднив голова Головного статистичного управління (ГСУ) Януш Вітковський, українців – 48 000. Тобто на третину більше, ніж десять років тому. Цим разом результат «включає» декларації осіб з подвійною українсько-польською ідентичністю, яких – 20 000. Можливість такого вибору в історії НПС у Польщі з’явилася вперше.

Для деяких нацменшин, як-от білоруської чи німецької, цей перепис, порівнюючи з переписом 2002 р., можна назвати гіршим за кількістю декларацій. Іншим він приніс справжню несподіванку: виявилося, що силезців – 809 тис. (було 173 тис.), кашубів – 225 тис. (було 5,1 тис.). Очевидно, у більшості все завдяки можливості позначити подвійну ідентифікацію.

Загалом кількість населення в Польщі менша ніж десять років тому. Голова ГСУ зазначив, що «завдяки репрезентативному та повному переписові маємо інформацію про все суспільство, зокрема про всі його риси». Захід проведено за допомогою новітніх засобів – Інтернету, телефонного зв’язку з рахівником, заповнення електронних анкет… Але питання: чи насправді він охопив усіх?

«Наше слово» №14, 1 квітня 2012 року

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *