У Львові вшанують память жертв операції “Вісла”

Міністру закордонних справ України Костянтину Грищенку, начальнику управління освіти і науки Дмитру Табачнику та міністру культури Михайлу Кулиняку Янукович доручив у травні провести тематичну міжнародної наукової конференції за участю Національної академії наук України, опублікувати матеріали конференції, а також провести круглі столи, науково-просвітницькі заходи, виставки фото- та архівних документів на тему депортації у 1947 році етнічних українців із південно-східних регіонів Польщі.

Також президент доручив провести тематичні уроки, лекції, бесіди, пов’язані з операцією «Вісла» тощо.

Як інформував ZAXID.NET, 28 квітня на Львівщині буде оголошено день скорботи за жертвами операції “Вісла”.

Нагадаємо, депутати Львівської обласної ради 16 березня на сесії прийняли рішення «Про відзначення у 2012 році 65-х роковин трагічних подій операції “Вісла”.

Операція “Вісла”- етнічна чистка, здійснена 1947 року (початок – 29 березня) під керівництвом Радянського Союзу, Польщі, Чехословаччини. Полягала у примусовій депортації (виселенні), з використанням збройних сил вказаних країн, українців з Лемківщини, Посяння, Підляшшя і Холмщини на ті території у західній та північній частині польської держави, що до 1945 належали Німеччині.

Джерело: ZAXID.NET

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *