Фундації дослідження Лемківщини – 20 років!

Фундація взяла на себе загалом організацію будівництва, облік коштів, оплату праці, в результаті чого в серпні 1992 року було завершено спорудження церкви. Так було реалізовано перше завдання організації.

У лютому 1996 року головою правління Фундації обрали Ярослава Швяглу. З 2002 року організацію очолював Іван Челак, а з жовтня 2005 року – Петро Гандяк. Він став четвертим головою ФДЛ і залишається ним до сьогоднішнього дня.

Основним завданням діяльності Фундації дослідження Лемківщини є сприяння відродженню Лемківщини. Серед основних напрямків діяльності:

  1. створений “Архів Лемківщини”, де зібрати спогади, матеріали про рідні села, про історію, культуру, традиції Лемківщини
  2. організація видавничої справи, опрацювання і видання відповідної літератури. Серед “Хто ми лемки?”, “Діячі науки і культури Лемківщини”, “Доля лемків” (1992), “Лемківщина в творчості Василя Мадзеляна” (1993), “Одрехова в минулому”, “Бескиди” (1992), “Лемківська молитва” (1993), “Та не чужинцем я є Україні” (1992), “Конструювання, технічне моделювання жіночого верхнього одягу”. З 1993 року виходить щорічник “Лемківський календар”. Готується до видання «Енциклопедія Лемківщини», матеріали до якої протягом тривалого часу готує Іван Красовський.
  3. створено Музей історії Лемківщини, де зібрано цінні матеріали.
  4. організовуються фестиваль “Лемківська писанка”, “Лемківська велия”, виставки творів народних митців, зокрема, Д. Солинка, М. Янко, А. Сухорського, І. Барни

Krasovskiy_Ivan   Chelak_Ivan

Красовський Іван       Челак Іван

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *