У Львові вшановують 65-і роковини трагічних подій акції “Вісла”

На Львівщині 28 квітня оголошено Днем жалоби за жертвами операції «Вісла». У храмах відбудуться поминальні богослужіння. Українські делегації у Польщі вшанують пам’ять загиблих у 1947-1949 роках українців у концтаборі Явожно і жертв операції «Вісла» у Перемишлі.

Однак спільних українсько-польських заходів на найвищому державному рівні з вшанування жертв операції «Вісла» не заплановано. Доручення Президента України до 65-х роковин трагедії було видане десять днів тому. За такий короткий термін не вдалося організувати жодного серйозного заходу щодо трагічної події.

***

28 квітня 1947 року, комуністична влада Польщі розпочала операцію «Вісла». З рідних домівок і етнічних українських земель Ряшівщини, Любліна, Краківського воєводства було примусово виселено на Північ і Захід Польщі  близько 150 тисяч українців.

Але донині не встановлено державного пам’ятного знаку жертвам операції «Вісла» ні в Україні, ні в Польщі. Донині належно не оцінені ці трагічні події.  Про події 65-річної давнии у Польщі в Україні знає і згадує обмаль людей. 

 

Зі статті «Радіо Свобода» у Львові 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *