У родинному будинку Антонича в Бортятино відбудеться Лемківська коляда

Як повідомила ZAXID.NET завідувач відділом Львівського музею історії релігії Ірина Цебенко, в оселі звучатиме колядка на слова Антонича «Різдво» – улюблена для багатьох  ще з дитинства,  рядки якої заворожують  уяву так само, як колядки про трьох царів “зі східної землі”, про “рай-дерево” і коника, що скаче “через Дунай”, про загадкову вдову, яка у Бога “золото сіє”, – таїна, магія, казка…

«Є ще прегарна «Коляда» – там, де “тешуть теслі з срібла сани, стелиться сніжиста путь. На тих санях в синь незнану  Дитя Боже повезуть”. Це не що інше, як спроба в українській модерністській поезії осягнути міф про народження і загибель Христа, який у поетичній уяві автор переніс в Україну, а для Б.-І. Антонича  Україна – це, насамперед, його рідна Лемківщина», – наголосила І.Цебенко.

«Діти місцевої школи підготували  багато лемківських колядок, – розповіла науковий працівник музею-садиби  Христина Дигдало. – Віршами лемківського поета Василя Хомика розкажуть чимало  цікавого про Лемковину. Колядуватимуть усі, хто прийде в музей на наше свято, а потім частуватимуться пампухами.

 

{youtubejw}Bi8tV582cHU{/youtubejw}

{jcomments on}

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *