Організовуємо концерт двох лемківських колективів з Пряшева

У суботу, 8-ого червня, на запрошення ЛООВУТ “Лемківщина” до Львова з концертом завітають два колективи зі Словаччини –  “Сердечко” і “Карпатянин”. Ідея заходу зародилася у Міхаели Мушинки, що сама є учасницею одного з колективів, і з ентузіазмом була підтримана ЛОМГО “Молода Лемківщина”.

Матеріал для виступу “Карпатянин” і “Сердечко” в основному черпають з областей, в яких збереглися традиції лемківського співу і танцю, зокрема в Старій Любовні, Бардейові і Свиднику. Колективи тісно пов’язані з Союзом Русинів-Українців Словаччини і часто беруть участь у заходах, організованих товариством. Щороку виступають на фестивалях в Свиднику, «Маковицькій струні» в Бардієві та в Камйонці. Крім того успішно репрезентують лемківский фольклор з-за кордоном, зокрема Польщі, Чехії та не раз також в Україні. До репертуару “Сердечка” з-поміж іншого входять веселі дівочі пісні, та також вистава про відомого карпатського розбійника Довбуша. “Карпатянин” покаже глядачам традиційне лемківське весілля, закрутить енергійний танок та розвеселить автентичними піснями, що яскраво відрізняють бескидську мелодію серед іншого українського фольклору.

Виступ відбудеться 8-ого червня в приміщенні Львівського академічного театру ляльок (пл. Данила Галицького 1). Концерт розпочнеться о 18.00. Вхід вільний.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *