Молодіжний вертеп у Львові

Вертеп_2015_1ЛОМГО «Молода Лемківщина» традиційно у різдвяний час підготувала вертеп. Цього року молоді лемки за режисурою Олени Романишин відтворили сценарій, написаний Василем Хомиком, який вже ставився на сцені ще у 1991 році молодіжною секцією ЛОО «Лемківщина».

Герої вертепу, а це традиційно звіздар (Михайло), пастухи (Гаркот Наталя та Щерба Зоряна), ангели (Дубницька Христина та Стадник Оксана), царі (Радь Назар, Ігор або Радь Тарас та Кучма Дмитро), користолюбні жид та жидівка (Андрій та Ірина або Тимчук Ігор та Мельничук Софія), злий Ірод (Зятик Богдан або Стадник Андрій), нещадна смерть (Левченко Віталій), зловтішні чортиська (Олена та Олесь Куйбіда), а також обнадієні кращим майбутнім лемкині (Олена та Оксана Романишин) та галичанка (Ковальчук Оля), промовляли до людей лемківським говором, передаючи архаїчний дух свята Божого Народження. У вертепі прозвучали лемківські колядки «З новим щастям ідем», «Ой над Лемківщинов», «Уступай ноче» та сумна «Чи ви чуле, люде, сумную новину». Сценарій насичений українським національним духом і вірою, що проблеми лемківського краю згинуть з приходом Месії.

Лемківський вертеп ділився радістю з львів’янами у центрі міста на «Святі пампуха», на невеликій сцені на вул. Симоненка, вітав зі святом парафіяльну лемківську родину церкви Володомира і Ольги, що в Шевченківському Гаї, а також завітав у хатину кожного охочого.

Відео виступу у церкві можна переглянути на ютубі.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *